Kerk-in-Suid (NG Wierdapark-Suid) Geskiedenis

Ons gemeente is gestig op 5 Augustus 1982.
Ons het ontstaan uit Raslouw gemeente, wat op haar beurt ontstaan het uit Eldoraigne gemeente, wat weer ontstaan het uit Sesmylspruit gemeente. 

Tans

Ons  het tans ±3400 lidmate (belydend en doop) en 1 voltydse  predikant. Ons is ‘n voorstedelike gemeente in Centurion en is vernuwend.

Die gemeente bedien deur twee  Ds Rinus Wassermann.

Die gemeente het ook ‘n groot behoefte aan pastorale- en siekebediening gehad en Ds Neels van Zyl is aangestel as pastorale-hulp by Kerk-in-Suid.

Kerk-in-Suid ‘n gemeente wat ruimte skep vir ALMAL!
Hierdie gemeente wil die visie wat God in ons harte losgemaak het leef om onder die Heilige Gees se leiding lewens- en gemeenskappe verander. Daarom kyk ons gemeente na binne, asook na buite om ‘n verskil in lewens en in die gemeenskap te maak.Kerk-in-Suid is ‘n vernuwende gemeente wat in die tye waarin ons leef ‘n verskil wil maak en daarom is die Familie van God (oud en jonk) baie welkom hier.Dankie dat jy deel is van die gemeente se storie en dankie dat jy die geskiedenis van die gemeente gelees het. Saam skryf ons verder – stories wat ‘n volgende generasie sal inspireer. Wees asb deel daarvan!